O mnie
Kwalifikacje
Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii – klinicznej i osobowości. Podyplomowo studiuję psychotraumatologię oraz przygotowanie pedagogiczne dla psychologów. Pracuję z dziećmi w grupach przedszkolnych oraz z młodzieżą i osobami dorosłymi.
Jestem również psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia.
Ukończyłam liczne kursy, warsztaty naukowe i szkolenia poszerzające moją wiedzę i doświadczenie.
Doświadczenie kliniczne zdobyłam podczas współpracy z Centrum Uważności, gdzie zajmowałam się wsparciem i pomocą psychologiczną osób w różnym przedziale wiekowym.
„Każdy człowiek jest inny – dotyczy to po równi dzieci i dorosłych – i dlatego trzeba szukać takich sposobów okazywania miłości innym, żeby mogła być przez nich odbierana jako miłość”
Jesper Juul – Życie w rodzinie
… Wiesz kiedy zaczyna się szczęście?
Wtedy kiedy człowiek przestaje się bać
Tego co „ludzie powiedzą”
Tego jak go ocenią
Tego co zrobią jak się dowiedzą
Kiedy przestaje się bać:
Żyć po swojemu
Żyć na własny rachunek i odpowiedzialność
Wybierać, chociaż wybory te nie zawsze są oczywiste i klarowne
Kiedy przestaje się bać:
Chwilowej samotności
Własnego towarzystwa
Własnych uczuć
Kiedy zaczyna wierzyć, że życie jest dobre
I rozumie, że sam strach zabija życie
Guus Kuijer
O firmie
IKIGAI MIEJSCE TERAPEUTYCZNE Kinga Duchnowska
NIP 7642269983, REGON 146402461 – zarejestrowaną pod adresem: 05-500 Piaseczno, Albatrosów 16b/20. Pod tym adresem usługi nie są świadczone.
Z czym pracuję
Oferuję konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych oraz psychoterapię młodzieży i osób dorosłych.
Jak pracuję
Praca terapeutyczna jest możliwa tylko w bezpiecznej relacji terapeutycznej, która jest podstawą i warunkiem każdego procesu terapeutycznego. Relacja ta jest czynnikiem leczącym, umożliwiającym stopniowe otwieranie się i wyruszanie w podróż w głąb siebie. Jest to podróż dwóch osób – Twoja i moja – pacjenta i terapeuty. Razem, małymi krokami będziemy dążyć do tego, by odkryć Twoją prawdę, by znaleźć drogę, która uwolni Cię od dyskomfortu i cierpienia, pomoże uzdrowić Twoje rany, zniesie przeszkody, które blokują odczuwanie pełnej radości z życia. Zapraszam Cię do wspólnej podróży.
Gdzie pracuję
„W terapii, jednym z najpiękniejszych momentów jest ten, kiedy pacjent doznaje przebudzenia. Wtedy wszystko zaczyna mieć sens i znaczenie. To moment, gdy pacjent zaczyna rozumieć siebie akceptując siebie i swoją historię. Zaczyna patrzeć na siebie z miłością i współczuciem. Otwiera swoje serce na siebie i zaczyna rozmieć, że ta miłość, której tak zawsze mu brakowało i której tak bardzo pragnął jest w nim i może uwolnić ją, by uleczyć swoje zranione serce. Samo to przebudzenie i zrozumienie, jest powodem do wielkiej radości i wzruszenia, co wcale nie znaczy, że to koniec procesu. Proces terapii trwa… ale Ty jesteś już w nim inną osobą i zauważasz i doświadczasz zmian, które krok po kroku, tydzień po tygodniu leczą Cię i sprawiają, że zaczyna wypełniać Cię radość i miłość – taka której wcześniej nie znałeś.
Układajcie zdrowy dialog z samym sobą. Dbajcie o to byście sami dla siebie byli życzliwi i nie odwracali się od siebie. Życzę Wam wspaniałych procesów, radości z odkrywania samych siebie i poczucia tego „przebudzenia”, które wzruszy Was i uwolni od cierpienia, lęków, depresji, traum… – tego bólu, który nada znaczenie Waszemu doświadczeniu”.
Kinga